Kemping w kanionie Birtvisi

Oferujemy wycieczkę przygodową do fortecy Birtvisi.

Twierdza położona jest 60 km od stolicy Tbilisi w Kvemo Kartli, region Tetri Tskaro, w wąwozie rzeki Algeti. Zamek jest otoczony wysokimi i skalistymi górami wulkanicznymi. To one sprawiały, że była niedostępna w dawnych czasach.

Birtvisi jest wciąż nieznanym miejscem dla turystów. Jeśli chcesz odkryć dzikość i lubisz wędrówki i biwakowanie, ta wycieczka jest dla Ciebie.

Dzień 1

Dojedziemy do wsi Partskhisi samochodem, a następnie kontynuujemy wędrówkę po lesie i wąskimi ścieżkami wykutymi w skałach. Wokół rozpościera się widok na kaniony i jezioro Algeti. Po dwóch godzinach marszu dotrzemy do „głównej” fortecy. Możemy się na nią wspiąć, aby mieć spektakularny widok. Podczas spaceru nasz przewodnik opowie historię i ciekawe fakty na temat tego miejsca. Wieczorem możemy rozbić obóz na otwartej, płaskiej powierzchni lub w wystarczająco dużej jaskini. Woda pitna jest w pobliżu. Dzień zakończy się ogniskiem/grillem i opowieściami wokół ognia.

Dzień 2

Po śniadaniu zdobywamy wieżę Sheupovari („Nieugięta”) stojącą na szczycie klifu z imponującym widokiem na skaliste kaniony. Po wejściu na fortyfikacje i późniejszym zejściu zjemy lunch i opuścimy wąwóz Birtvisi.

Zwiedzanie:

6 km (dziennie).

Stopień trudności:

średnio zaawansowany